Esenyurt Kentsel Dönüşüm ile Yenilendi

0
796

İstanbul’un merkezinden oldukça uzakta ve gecekonduların hakim olduğu bir bölge olarak bilinen Esenyurt, örnek bir kentsel dönüşüm projesi ile megakentin en çok tercih edilen merkezlerinden biri haline geldi. Esenyurt, meydana gelen İzmit ve Düzce depremlerinin ardından yapılan yenilenme çalışmaları ile önemli bir kentsel dönüşüme imza attı.

ev-tasima-fiyatlari-hesaplama

Yazımızda, bir gecekondu yerleşkesiyken İstanbul’un en fazla göç alan bölgelerinden biri haline gelen Esenyurt ve Esenyurt kentsel dönüşüm projeleri hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Eğer siz de hazırsanız Esenyurt kentsel dönüşüm konusunu birlikte incelemeye başlayabiliriz.

Esenyurt Kentsel Dönüşüm ile Sınıf Atladı

Deprem öncesinde çarpık kentleşme ve gecekonduların olduğu ilçede 2000’li yıllara girilmesi ile birlikte kentsel dönüşüm projeleri büyük bir hız kazandı ve inşa edilen konutlar da yeni deprem yönetmeliğine uygun olarak yapıldı. Bölgedeki yüksek riskli binalar yıkılarak yönetmeliğe uygun bir şekilde yeniden inşa edildi. Sıfırdan yapılan binalarda ise yeni yönetmelik dışına çıkılmasına kesinlikle izin verilmedi. Gecekonduların hakim olduğu Esenyurt’un nüfusu 100 bini geçmezken, yapılan kentsel dönüşüm projeleri ile birlikte nüfus 1 milyonun üstüne çıktı.

Esenyurt Nüfusu Hızla Artmaya Devam Ediyor!

Türkiye’nin en fazla göç alan şehri İstanbul nüfusun her geçen gün artması nedeni ile büyümeye devam ediyor. Esenyurt toplu konut projeleri ile hem modern hem de donanımlı bir merkez olarak İstanbul’un en fazla göç alan yerlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Özellikle İzmit ve Düzce depremlerinin ardından çok hızlı bir şekilde yenilenmeye başlayan Esenyurt, o dönemden itibaren çok kapsamlı bir kentsel dönüşüm sürecine girdi. Çarpık kentleşmeye neden olan yüksek riskli binalar yıkılarak bu binaların yerine yönetmeliğe uygun büyük toplu konut projeleri hayata geçirildi.

İstanbul’da beklenen büyük deprem nedeni ile insanlar güvenli yaşam alanı arayışlarına daha çok önem vermeye başlarken, yeni yönetmeliğe uygun, lüks, kaliteli ve uygun fiyatları toplu konut projelerinin yapıldığı Esenyurt tam anlamı ile bir cazibe merkezine dönüştü. Esenyurt nüfusu 1998 yılından önce ortalama olarak 100 bin civarında nüfusa sahipken,2021 yılında bu rakam 1 milyonun üzerine çıkarak İstanbul’un en kalabalık ilçesi konumuna geldi.

İstanbul’un deprem bölgelerinde oturan aileler, yeni ve daha güvenli binalarda oturmayı tercih ettiği için Esenyurt’a olan talep en üst seviyeye ulaştı. Demografik yapısı nedeni İstanbul’un diğer ilçelerinden daha farklı bir konumda olan Esenyurt, genç ve aktif nüfusu ile yükselen bir ekonomiye öncülük ediyor. Aynı zaman bölge, kozmopolit yapısı ile de kültürel bir çeşitlilik sağlıyor.

Octovan Dünyası Sizi Bekliyor!

Nakliyat hizmeti almak isteyen kişilere nakit ya da kredi kartı ile ödeme imkanı sunan Octovan’da sabit fiyat garantisi sunuluyor. Ek hizmet talebi olmadığı durumlarda teklif edilen fiyat kesinlikle değişmiyor. En kaliteli hizmeti en uygun fiyat garantisi ile hizmet alan kişilere ulaştıran Octovan; ev taşımadan şehirlerarası nakliyata, depolama hizmetlerinden evden eve nakliyat hizmetlerine kadar her nakliyat hizmeti için sizin yanınızda!

Sadece alanında en 5 yıl tecrübeli profesyonel taşıma ekipleri ile çalışan Octovan, müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımak için taşıma ekiplerine düzenli olarak eğitimler vermektedir. Nakliyat firmalarının yeterliliklerini sürekli olarak takip eden Octovan’da eşya hasar güvencesi de bulunmaktadır.

Taşınma sırasında, öncesinde ya da sonrasında eşyaların hasar görmesi durumunda, nakliyat firması oluşan hasarı aynı gün içinde karşılamaktadır. Taşınma günü yaşanabilecek her türlü sorunun çözümü için müşteri destek hattı ile her zaman hizmet alan kişilerin yanında olan Octovan, en kaliteli hizmeti en uygun fiyat garantisi ile sunmaktadır.

Octovan İle Güvenle Taşının!

Evden eve taşımada güven en önemli noktalardan bir tanesidir. Bu yüzden en kaliteli hizmeti en uygun fiyat garantisiyle almak sizin de hakkınız. Octovan, profesyonel taşıma ekipleriyle eşyalarınız zarar görmeden hızlı ve güvenli evden eve taşınma fırsatı sunuyor. Octovan, büyük eşyalarınızı (Gardırop, büyük ve geniş koltuk, masa, dolap vb.) söküyor, paketliyor ve yeni evinize kurulumunu yapıyor.

Eşyalarınızı en iyi fiyat garantisi ile taşıyan Octovan, beyaz eşyalarınızı söküyor, paketliyor ve yeni evinizde tesisatları hazırsa çalışır bir şekilde size teslim ediyor. Ek olarak, sizler tarafınızdan kolilenmiş olan ufak tefek mutfak ya da süs eşyalarını yeni evinize yılların verdiği tecrübe ve güvenle taşıyor. Octovan ayrıca, bütün bu hizmetleri sunduğu fiyata dahil olarak teklif ediyor. Taşınmadan önce belirlenen fiyatın dışında kesinlikle ek ücret talep etmiyor. Hemen Nakliyat hizmeti almak için tıklayın

Ek olarak, Serik Evden Eve Nakliyat hizmetleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızı okuyabilirsiniz. Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere…