En İyi Ev Taşıma Şirketleri Nasıl Bulunur ?

2
1190
en-iyi-ev-tasima-sirketleri

Günümüzde sürekli yakın çevremizden birilerinin yeni bir eve taşındığına ya da günlük hayatta sürekli inşa edilen yeni yapılar sayesinde birilerinin yeni bir eve taşındığına şahit oluruz. Günün birinde yeni bir eve taşınma fikri sizde de oluşacaktır. Peki siz evinizi taşımaya hazır mısınız ? Bugün sizlere “En iyi ev taşıma şirketleri nasıl bulunur ? bundan bahsedeceğiz.

ev-tasima-fiyatlari-hesaplama

Çok değil 10 öncesine kadar yeni bir eve taşınma gereksinimi duyduğunuzda genelde mahallenizdeki nakliyatçı firmasından destek alırdınız ya da çevrenizden size gelen tavsiyeler sonucu nakliyat firması seçimi yapardınız. Bu seçimler sonucu bazen kötü deneyimler yaşamamak içten bile değil. Çünkü günümüzde olduğu kadar geçmişte özellikle sosyal medyayı ve interneti kullanarak detaylı bir araştırmak yapmak mümkün değildi.

Günümüze gelecek olursak evinizi taşımanız gerek ve en iyi ev taşıma şirketini arıyorsunuz diyelim. Şimdi sizlere yapmanız gerekenleri anlatacağız.

İlk olarak arkadaşlarınıza, iş arkadaşlarınıza kısaca çevrenizde yakın olduğunuz kişilere son zamanlarda nakliyatçı kullanıp kullanmadıklarını sorun. Daha sonrasında  İlk olarak çevrenizde yer alan tüm nakliyat şirketlerinin bir listesini çıkartmanızda fayda var.

Müşteri deneyimi açısından sade, öz ve bilgilendirici bir site

Listeyi oluşturduktan sonra tek tek nakliyat firmalarını araştırmak gerekir.Bu noktada ilk olarak tüm ev taşıma şirketlerinin bir internet sitesine sahip olmasını gerektiğini unutmayalım. 21. yüzyılda dijital bir çağ da internet sitesine sahip olmayan nakliyat şirketlerinden uzak durmakta fayda var. Hala bu yapıda olan bir çok nakliyat firmaları mevcuttur. Bu noktada sitelerin sade, öz ve bilgilendirici bir yapıda olması çok önemlidir.

ev-tasima-siteleri

Açık ve şeffaf bir iletişim yapısı

Ev taşıma şirketlerinde iletişim bilgilerinin eksiksiz ve şeffaf bir şekilde yer alması gerekir. Bu noktada eksiği olan nakliyat firmalarının biraz daha az tercih edilebileceğini belirtmekte fayda var. İletişim kısmında eksiği olan firmalardan da uzak durmakta fayda var.

Gerekli belgelere ve sertifikalara sahip

Her işte olduğu gibi ev taşıma şirketlerinin de gerekli belgelere ve sertifikalara sahip olması gerekir. Özellikle taşınma esnasında sorunsuz ve profesyonel bir şekilde taşınma süreci geçirmek istiyorsanız işlerini profesyonel bir şekilde gerekli uzmanlık sertifikalarına sahip olan bir nakliyat şirketini seçmek sizler için çok daha güvenli ve mutlu bir eşya taşıma süreci geçirmenizi sağlar.

ev-tasima-sirketleri-sertifikalari

Müşteri Deneyimi

Müşteri deneyimi açısından sitelerde olmazsa olmazlardan biri kesinlikle müşteri görüşlerinin yer almasıdır. Bu nokta çok önemlidir çünkü hizmet verdikleri müşterilerin, görüşlerini belirtip sitede gözükmesi potansiyel ev taşıma şirketi arayan müşteriler için artı bir değerdir. Bu sayede ev taşıma şirketi seçerken nakliyat firmasının aldığı geri dönüşler olarak yapılan yorumları, varsa referanslarını incelemek o firma için fikir sahibi olmamızda fazlasıyla katkısı olur. Bu nokta ev taşıma şirketleri içinde çok önemlidir. Çünkü böyle bir yapının site içinde olması potansiyel müşteri kazanma yolunca artı bir değerdir.

ev-tasima-sirketlerinde-musteri-deneyimi

Sabit fiyat güvencesi

Ev taşıma şirketleri arayan müşterilerin belki de en çok dert yandığı konulardan biri başta söylenen fiyat ile alınan hizmet sonrası fiyatın değişkenlik göstermesi. Böyle bir olumsuz durum yaşamamak için daha en başından sabit fiyat güvencesi veren firmaları seçmek gerekir. Sadece bununla kalmayı olası seçebileceğimiz ev taşıma şirketlerini arayarak olası durumların üstünden geçerek emin olmanız sizler için çok daha iyi bir güven ortamı oluşacaktır.

sabit-fiyat-guvencesi

Nakliyat Sözleşmesi

Nakliyat sözleşmesi özellikle nakliyat firmasının eşyalarınızı taşıma esnasında karşılaşabileceği olumsuz durumlar karşısında (eşyanın kırılması, çizilmesi gibi) sizin güvence teminatınız olur. Bu gibi durumların profesyonel firmalar tarafından yaşanması pek mümkün değil ama insanlık hali sonuçta bu gibi durumlara karşı ev taşıma şirketlerinin böyle bir sözleşmeye sahip olmaları müşteriye güven anlamında çok önemlidir. Bu yüzden nakliyat sözleşmesi yaptırmayan ev taşıma şirketlerinden uzak durmakta fayda var.

nakliyat-sozlesmesi

Yukarıda anlattığımız durumlar doğrultusunda ilerleyerek taşınma işlemleriniz için bütçenize uygun ev taşıma şirketi seçebilirsiniz. Seçim yaptığınız  ev taşıma şirketi ile yeni evinize taşınırken problemlerden ve stresten uzak rahat bir deneyim yaşayabilirsiniz.

octovanasorbanner

Bu yazımızda sizlere ” En iyi ev taşıma şirketleri nasıl bulunur, seçim yaparken nelere dikkat etmemiz gerektiğinden ve ev taşıma şirketlerinde bulunması gereken özelliklerden bahsettik. Daha sonraki yazılarımızdan da haberdar olmak için bizleri takipte kalmayı unutmayın 🙂

 

 

2 YORUMLAR

    • Merhaba Ahmet Bey, yorumunuz için biz teşekkür ederiz. Ev taşıma şirketleri hakkında detaylı bilgiler almak için diğer yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Comments are closed.