Ofis Taşıma İşlemleri Öncesinde Hangi Hazırlıklar Yapılır?

1
951
ofistasimaonecikangorsel

Herhangi bir nedenden dolayı ofisinizi taşımak zorunda mı kaldınız? Her eşya taşıma işleminde olduğu gibi ofisinizi başka bir yere taşırken, eşyaların zarar görmemesi, eksiksiz ve kolay bir şekilde taşıma işlemini gerçekleştirmek için öncesinde belirli birkaç adımı tamamlamanız taşıma sırasında ve sonrasında işinizi kolaylaştıracaktır. Bu yazımızda sizlere ofis taşıma işlemleri öncesinde yapılması gereken hazırlıklardan bahsedeceğiz.

ev-tasima-fiyatlari-hesaplama

 

Eşyaları Taşıma İşlemi Öncesi Hazırlama

 • Yeni ofisiniz, eski yeriniz ile aynı büyüklükte olmayabilir. Öncelikle hangi eşyaların taşınacağına karar vermelisiniz.
 • Eski ve kullanmayacağınız eşyaları ayırabilir ya da elden çıkarabilirsiniz.
 • Taşınma öncesinde eşyaların listesini yapmanız da sizin ve taşımayı gerçekleştirecek firmanın işini kolaylaştırma noktasında yardımcı olacaktır.
 • Yaptığınız listeye göre benzer eşya gruplarını kategoriler halinde ayırmalı ve sonrasında paketlemelisiniz. Taşınmaların çoğunda daha başta çıkabilecek bir çok sorunu eşya listesi sayesinde önlemiş olabilirsiniz.
 •  Ayrıca taşınma işlemi bittikten sonra eşya listesi ile her şeyin eksiksiz gelip gelmediğini kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.
 • Yerleştireceğiniz eşyaların zarar görmemesi için kutuların içine yerleştireceğiniz baloncuklu ambalajlarla koruyabilirsiniz.

Planlı Olmaya Özen Gösterin

Her taşınma işleminde karşımıza çıkan sorunların sebebi olarak sürecin planlanmadan başlaması gelmektedir. Firmanız ile mutlaka iletişim halinde olmalısınız. Taşınma işleminin hangi gün ve saat kaçta olduğunu önceden belirlemeli ve nakliyat firmasıyla o güne kadar olan süreci planlamalısınız. Her şeyin zamanında ve aksamadan gerçekleşmesi için ofis taşıma işlemi öncesinde de titiz davranmalı, firma ile anlaştığınız her konuyu yazılı bir şekilde onaylatmanız, çıkabilecek sorunları baştan çözmeniz için faydalı olacaktır. Eşya listesinin yanı sıra iyi bir yerleşim planı yapmak da sizin için kurtarıcı olabilir. Böylece hangi eşya nereye götürülecek elinizde hazır plan olacağı için işiniz kolaylaşacaktır.

Nakliyat Firması İle İletişime Geçme ve Bilgi Paylaşmayı Atlamayın

 • Taşıma işlemini gerçekleştirecek firmaları iyice araştırmanız eşyaların sağlam şekilde yeni ofisinize ulaşması için en önemli faktörlerden biridir. Araştırma yaparken özellikle güncel ofis taşıma fiyatlarını iyi bir şekilde incelemeyi ihmal etmeyin.Nakliyat firmasından doğru fiyat teklifi almanız için de eşya listesinin çok büyük yardımı olacaktır.
 • Bazı firmaların taşımak istemeyeceği eşyalar olabilir. Bunları mutlaka öncesinde araştırıp öğrenin!
 • Nakliyat firmasıyla eşya listenizi, yeni taşınacağınız ofisin yerini, bulunduğu katı paylaşmayı ihmal etmeyin.
 • Taşınacak eşyaların önceden fotoğrafını çekerek taşıma sırasında oluşabilecek zararları karşılanmasını istediğinizde, fotoğrafları kanıt olarak sunabilirsiniz. Aynı zamanda taşıma için anlaştığınız firmaya eşyaların fotoğraflarını göndererek bilgilendirme yapabilirsiniz.
 • Bazı nakliyat firmaları paketlemeyi de yapabiliyor. Firma ile anlaşmadan önce mutlaka bu konuda bilgi almalısınız.
 • Eğer paketlemeyi kendiniz yapacaksanız dikkat etmeniz gereken paketlemenin doğru yapılıp yapılmadığını kontrol etmektir. Kolilerde çökük, yırtık gibi hasarlar olduğunda taşınma sırasında oluşabilecek zararlarda firma sorumluluk almayacaktır.
 • Paketlenen eşyaların üzerine ne olduğunu yazmanız yerleşirken işinizi çok daha kolay hale getirecek aynı zamanda taşıma yaparken daha dikkatli olunmasını sağlayacaktır.

Octovan olarak taşınma hizmetlerinde istediğiniz takdirde kolileme hizmeti de sunmaktadır. Eğer firmanız paketleme işlemini yapmıyorsa Octovan’ın profesyonel hizmetinden faydalanabilirsiniz.

octovanasorbanner
İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz :

Ofis Taşıma Fiyatları Nelere Göre Belirlenir ?

Ofis Taşıma İşlemlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Bu yazımızda sizlere ofis taşıma işlem öncesinde yapacağınız hazırlıklar hakkında ufak tüyolar vermeye çalıştık.Taşınma ile ilgili her türlü bilgi ve sorularınızı bize iletebilirsiniz. Octvan’ın deneyimli ve profesyonel ekibi her türlü sorunda sizlere destek olmak için hazır!

1 YORUM

 1. Ofis taşırken sizin için önemli belgeleri yanınıza almanız daha iyi olur bunu da ayrıca belirtmek lazım, ellerinize sağlık

Comments are closed.