Ortak Konut Kredisi Nedir?

0
813

Türkiye’de konut fiyatları sürekli olarak artmaya devam ederken, insanların ev hayallerine ulaşması bir o kadar daha zor hale geliyor. Vatandaşlara farklı ödeme seçenekleri sunarak ev sahibi olmalarını kolaylaştıran en önemli hizmetlerden bir tanesi de konut kredisi kuşkusuz. Ancak konut kredisi de kendi içinde alt başlıklara ayrılıyor. Bu başlıklardan bir tanesi de ortak konut kredisi başlığı kuşkusuz. Ülkemizde yatırım veya oturmak amaçlı ev satın almayı planlayan kişiler için birçok ödeme opsiyonu sunuluyor. Bir ev sahibi olmanın hayalini kuran kişiler genel olarak peşin, senetli veya konut kredisi seçeneklerinden kendilerine en uygun olanı seçerek ödeme yapıyor. Türkiye’de ev satın alırken en çok tercih edilen ödeme yöntemi konut kredisi.

ev-tasima-fiyatlari-hesaplama

Ev hayalleri kuranlar evin bir bölümünü peşin, kalan bölümünü ise konut kredisi çekerek ödemeyi tercih ediyor. Tüm bankalar, farklı vade ve faizlerle konut kredisi seçenekleri sunuyor. Fakat bankalar, konut kredisi verirken kredi süresi bitine kadar kendilerini güvence altına almak için eve ipotek koyuyor. Peki konut kredisi ortak bir şekilde alınabiliyor mu? Bankalar, ev satın almak isteyen kişilere ortak konut kredisi veriyor. Yazımızda, ortak konut kredisi nedir, kimler ortak konut kredisi kullanabilir ve ortak konut kredisi kullanabilmenin şartları nelerdir? gibi önemli sorulara detaylı bir şekilde yanıt verdik. Eğer siz de hazırsanız ortak konut kredisi konusunu birlikte incelemeye başlayabiliriz.

Ortak Konut Kredisi Ödeme Kolaylıkları

 

Ortak konut kredisi, bankaların ev satın almak isteyen fakat bütçesi sınırlı olan ve bu yüzden ortak konut sahibi olmak kişilere sunduğu bir konut kredisi ürünüdür. Ortak konut kredisi ile bir eve iki veya daha fazla kişi konut kredisi kullanarak sahip olabilmektedir. Ortak konut kredisi, ipotek evin tamamına karşılık geldiği için bankalar her bir kişi için ayrı krediler tanımlar ama bu kişiler aynı zamanda birbirlerinin borçlarından da sorumlu tutuluyor. Ortak konut kredisi eş, aile veya arkadaşlar arasında kullanılabilmektedir. Bu kredi, birden çok kişinin gelir beyanıyla taksit tutarlarını daha kolay ödeyebilmesini sağlamaktadır.

Ortak Konut Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Ortak konut kredisi almak istiyorsanız eşiniz, aile bireyleri ya da arkadaşlarınız ile bankalara başvuru yapabilirsiniz.

• Evi müşterek tapulu olacak şekilde satın alarak, kredi ödemelerini birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

• Düzenli gelir sahibi olan en az 2 ve en fazla 5 kişi bir araya gelerek ortak konut kredisi için banklara başvuru yapabilmektedir.

• Ortak konut kredisi için ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar, 120 ay vade seçeneği ile bankalara başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

• Ortak satın alınan ev, konut kredisi bitine kadar ipotek altında tutulmaktadır. Banka gerekli görmesi durumunda ek teminat talebinde de bulunabilmektedir.

Octovan Dünyası Sizi Bekliyor!

Nakliyat hizmeti almak isteyen kişilere nakit ya da kredi kartı ile ödeme imkanı sunan Octovan’da sabit fiyat garantisi sunuluyor. Ek hizmet talebi olmadığı durumlarda teklif edilen fiyat kesinlikle değişmiyor. En kaliteli hizmeti en uygun fiyat garantisi ile hizmet alan kişilere ulaştıran Octovan; ev taşımadan şehirlerarası nakliyata, depolama hizmetlerinden evden eve nakliyat hizmetlerine kadar her nakliyat hizmeti için sizin yanınızda!

Sadece alanında en 5 yıl tecrübeli profesyonel taşıma ekipleri ile çalışan Octovan, müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımak için taşıma ekiplerine düzenli olarak eğitimler vermektedir. Nakliyat firmalarının yeterliliklerini sürekli olarak takip eden Octovan’da eşya hasar güvencesi de bulunmaktadır.

Taşınma sırasında, öncesinde ya da sonrasında eşyaların hasar görmesi durumunda, nakliyat firması oluşan hasarı aynı gün içinde karşılamaktadır. Taşınma günü yaşanabilecek her türlü sorunun çözümü için müşteri destek hattı ile her zaman hizmet alan kişilerin yanında olan Octovan, en kaliteli hizmeti en uygun fiyat garantisi ile sunmaktadır.

Octovan İle Güvenle Taşının!

Evden eve taşımada güven en önemli noktalardan bir tanesidir. Bu yüzden en kaliteli hizmeti en uygun fiyat garantisiyle almak sizin de hakkınız. Octovan, profesyonel taşıma ekipleriyle eşyalarınız zarar görmeden hızlı ve güvenli evden eve taşınma fırsatı sunuyor. Octovan, büyük eşyalarınızı (Gardırop, büyük ve geniş koltuk, masa, dolap vb.) söküyor, paketliyor ve yeni evinize kurulumunu yapıyor.

Eşyalarınızı en iyi fiyat garantisi ile taşıyan Octovan, beyaz eşyalarınızı söküyor, paketliyor ve yeni evinizde tesisatları hazırsa çalışır bir şekilde size teslim ediyor. Ek olarak, sizler tarafınızdan kolilenmiş olan ufak tefek mutfak ya da süs eşyalarını yeni evinize yılların verdiği tecrübe ve güvenle taşıyor. Octovan ayrıca, bütün bu hizmetleri sunduğu fiyata dahil olarak teklif ediyor. Taşınmadan önce belirlenen fiyatın dışında kesinlikle ek ücret talep etmiyor. Hemen Nakliyat hizmeti almak için tıklayın

Ek olarak, Dikmen Evden Eve Nakliyat konusu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Farklı konu başlıklarında görüşmek üzere…