Yeni Eve Taşınırken Kaçınmanız Gereken 5 Konu

12
2469
yeni-ev

Dışarıdan “Yeni bir eve taşınmak” cümlesini duyduğumuzda hepimizde mutlu bir ifade, yeni bir hayatın başlangıcı, her şeyin sıfırdan ve tertemiz olduğu bir ev aklımıza gelir. Gerçekten de öyledir. Bazı şeyleri tazeleyip sıfırdan başlamak hayatımıza daha olumlu katkılar yapabiliyor. İçeriden baktığımızda ise “Yeni bir eve taşınmak!” taşıma işlemleri boyunca sürekli bir koşuşturmaca, nakliyat firması seçme, eski-yeni eşyaları ayırma, hangi zamanda taşınacağı ve önemlisi de o süreçte yeni evi nerede, hangi bölgede seçeceğiniz konusunda çözülmesi gereken problemler karşımıza çıkar. Ev taşıma işi doğru şekilde planlandığında çok iyi sonuçlar alırız. Bugün sizlere yeni bir ev’i bulduğunuzu oraya taşınacağınızı düşünün. Bu süreçte sizlere ” Yeni eve taşınırken kaçınmanız gereken 5 konu” dan bahsedeceğiz.

Parça Eşya Taşıma Sorunları Octovan İle Nasıl Çözülür 2

1) Kendi Başımıza Nakliyatı Yaparız Fikri

Bu uygulamayı geçmişe göre çok olmasa da hala bazı yerlerde görmemiz mümkündür. Ancak profesyonel kişilerden yoksun ev taşıma işlemi gerçekleştirmek fazlasıyla sorun yaratabilir. Özellikle eşya taşımaları sırasında bilinçsiz taşıma sebebiyle kırılan veya hasar gören eşyalarla karşılaşmanız profesyonel nakliyat firmalarına göre oldukça yüksektir. Hal böyle olunca böyle bir uygulama gerçekleştirmek sizler için fazlasıyla sancılı süreçler yaşatabilir.

kendi-basina-ev-tasima

2) Bilinçsiz Nakliyat Firması Seçimi

Günümüzde bir çok nakliyat firmasından söz edebiliriz. Oldukça profesyonel olan nakliyat firmalarının yanında halk tabiriyle tabiri caizse merdiven altı ev taşıma yapan nakliyat firmaları da piyasa da bulunmaktadır. Bu nokta nakliyat firması seçimi yaparken öncelikle detaylı bir araştırma yapıp size en uygun olan firmayı seçmelisiniz. Firmayı seçerken de nakliyat firmasının gereken tüm belgelere sahip olması, profesyonel ekibinin yer alması, iletişim adreslerinin son derece açık bir şekilde belli olması, hizmet çeşitliliği ve sabit fiyat güvencesi gibi durumları göz önünde bulundurmanız ve bunlara göre tercih yapmanız sizler için daha güvenilir ve rahat bir süreç geçirmeniz büyük olasılıktır. Tersi durum da ise planlanan durumla, işlemler gerçekleşirken ki durum uyuşmayabilir. Bu durum sizleri hem rahatsız edebilir hem de bu süreçte sizleri fiziksel ve bedensel olarak yorgunluklar çıkartabilir.

ev-tasima-isleri

3) Plansız Hareket Etmek

Yeni bir eve taşınırken belki de en öncelikli yapılması gereken bir plan-program çizmek olacaktır. En başta yeni bir eve taşınma fikriniz ortaya çıktığında bir zaman çizelgesi hazırlayın. Nakliyat firmasını ararken, dikkatli bir şekilde size en uygun firmayı seçmek için kendinize belli bir süre ayırın. Hangi gün ve saatler arası taşınacağınızı, evinizdeki eşyaların sayısını, hangi eşyaların öncelikli taşınacağı gibi konuları nakliyat firmasına bildirmek de plan-program dahilinde çözülmesi gereken konulardır. Plansız yapılan bir ev taşıma işi fazlasıyla baş ağrıtıcı, yorucu ve  her şeyi karmaşıklaştırıp neyin yapılıp yapılmadığını tahmin edememe gibi bir çok sorunu ortaya çıkarabilir.

ev-planı

4) Taşınacak Eşyaları Sadeleştirmemek

Taşınma işlemlerini gerçekleştirirken eşyaların listesini çıkartmakta fayda var. Listedeki eşyaları kategorilere ayırarak hangi eşyaların yeni eve taşınacağını hangi eşyaların yeni eve taşınmayacağını belirlemek gerekir. Böylece hangi eşyaların artık gereksinim sağlamayıp eskidiğini anlarız. Bu noktada eski eşyalarınızı yakınlarınıza verebilir yada 2. el dükkanlarına satarak az da olsa kar elde edebilirsiniz. Eğer bu süreç takip edilmezse  ev taşıma işlemlerinde eşyaların karmaşıklığı ve  artık kullanılmayan  gereksiz eşyaların gereksiz yer kaplaması yaratabilir.

ev-esyaları-kutulama

5) Daireyi tam olarak temizlememek

Temizliği yeni eve taşınırken ilk öncelikli görev olarak görebilirsiniz. Daire tam olarak temizlenmezse eşya taşıma işlemleri sırasında sorun çıkartabilir. Bu yüzden eşyaları taşımadan önce evi muhakkak tertemiz yapmanız gerekir.

temizlenmemis-ev

 

ev-tasima-fiyatlari-hesaplama

 

Bu yazımızda sizlere “Yeni Eve Taşınırken Kaçınmanız Gereken 5 Konu” dan bahsettik. Diğer yazılarımızı takip etmek için bizleri takip etmeyi unutmayın 🙂

12 YORUMLAR

  1. Eşyaları yıkayıp paketlemek başlığını da ekleyebilirsiniz. Ben öyle yapmıştım. Çok daha kolay oluyor 🙂

    • Merhaba Hümeyra Hanım, yorumunuz ve tavsiyeniz için çok teşekkür ederiz. Yazımızda gerekli düzenlemeleri yapacağız 🙂

Comments are closed.