Taşınma Süreciniz İçin Tavsiyeler

0
258

Taşınmak, kendi isteğiniz ile yapılan bir işlem ise oldukça zevkli ve eğlenceli bir süreçtir. Bazen isteyerek yapılsa dahi gözde büyütülen ve “bir an önce bitse de kurtulsak” gözüyle bakılan bu süreçte dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Bunlardan en önemlisi taşınma planlamanızı doğru oluşturmak ve kriterleriniz ile uyumlu bir nakliyat firması ile anlaşmaktır. Eğer ki bu en önemli maddeleri tamamlamadıysanız sizleri hemen buraya yönlendirelim ve taşınmak için alınması gereken temel önlemleri alalım.

ev-tasima-fiyatlari-hesaplama

Temel maddelerimizi tamamladığımıza göre göre esas konumuza dönebiliriz, “taşınma sürecini kolay bir hale getirmek”. İlk olarak bu süreçteki en yakın dostlarınızdan birisi olacak koli ve bantları hazırlayalım…

Doğru Bir Planlama

Az önce de bahsettiğimiz gibi taşınma sürecinin olmazsa olmazlarından birisi planlamadır. Çünkü plansız ilerletilen bir süreçte olağan bir aksilik durumunda diğer istenmeyen sürprizlerin de peşi sıra gelmesi fazlasıyla olağandır ve bu durum süreç boyunca yaşamayı en son isteyeceğimiz şeylerin başında gelir. Onun için her adımınızı net bir şekilde belirlemeniz gerekmektedir. Planlar hazırlanıp görev dağılımları yapıldıysa bir sonraki maddemize geçebiliriz.

Fazlalıklardan Kurtulun

Ne demiş büyüklerimiz, “azı karar çoğu zarar”. Burada büyüklerimize kulak asmamız gerekiyor çünkü kullanmadığımız, yerini ve varlığını dahi unuttuğumuz bu eşyalarımızın bize yük olmaktan başka sağlayacağı bir yarar yoktur. Bu yüzden bu eşyalarımızı daha fazla peşimizde sürüklemeden “kalan sağlar bizimdir” mantığı ile ilerlemek en doğru karar olacaktır. Böylelikle sürecin daha kolay bir şekilde devam edeceğinden emin olabilirsiniz. Fazlalıklarımızdan kurtulup bir adımı daha tamamladığımıza göre koli düzenleme ile devam edelim.

Kolilerinizi Sınıflandırın

Kolilerinizin üzerine içinde ne taşıdığına dair kodlama yapmanız taşınmanızı daha kolay bir hale getirecektir ve sizi karmaşadan kurtaracaktır. Bant gıcırtısının günlerce kulağınızdan eksik olmayacağı bu süreçteki bazı işlemleri arkadaşlarınızla gerçekleştireceksiniz işte o zaman süreç sizin için eğlenceli bir hale dönüşecek demektir. Sohbete ve muhabbete dalıp zaman su gibi geçerken paketleme işleminin nasıl bittiğini anlamayacaksınız. Arkadaşlar, hoş sohbet, güzel bir müzik ve koliler… Daha güzel bir taşınma düşünülemezdi.

Sınıflandırmanın Yolları

Her eşyayı aynı şekilde paketlemek sizin de tahmin edeceğiniz gibi pek de mantıklı bir karar değildir. Çünkü her eşya tipinin farklı özellikleri vardır. Sert eşyalarınız için tabii ki de dayanıklı kutuları veya kolileri tercih etmelisiniz. Ek olarak kırılmaya müsait eşyalarınızı gazeteye veya herhangi bir beze sarmanızda da fayda vardır. Kıyafetlerinizi minimum yer kaplayarak taşımak için ise yapmanız gereken şey çok basit, vakumlu poşetler ile poşetin içindeki havayı emerek paketinizi en küçük ve en hafif hale getirerek bir yükten daha kurtulabilirsiniz. Son olarak yastık ve peluş ayıcık gibi yumuşak eşyalarınızı çöp poşetleri ile, kitaplarınızı da tekerlekli valizler ile taşırsanız hem daha rahat hem de daha hafif bir taşıma konforunu deneyimlersiniz.

Beyaz Eşyalar

Beyaz eşyalarınızı taşınma gününden en az 1 gün önce taşınmaya hazır bir duruma getirmelisiniz. Bu durum özellikle buzdolabınız için geçerlidir. Çünkü buzdolabında muhafaza edilen ürünler bozulmaya oldukça müsaittir. Yani dolaptan çıkarmanız durumunda o ürünlerin çoğu çöpe gitti demektir. Bu yüzden taşınmaya yakın bir zamanda mutfak alışverişi yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Böylelikle ürünlerin bozulmasına sebebiyet vermeyerek israfı engellemiş, cebinizi korumuş ve tabii ki de süreci daha kolay bir hale getirmiş olursunuz.

Büyük gün öncesinde yapılması gereken bütün işlemleri tamamladığımıza göre artık yeni evimize geçebiliriz. Yeni evinize geçtikten sonra tamamen yerleşmek ve evinize alışmak biraz zaman alabilir. Bu durumda işleri akışına bırakmak en doğrusu olacaktır. Çünkü daha öncesinde fazlasıyla yoğun ve planlı bir süreç geçirdiniz, anı yaşamak sizin de hakkınız 🙂

Octovan ile En Konforlu Nakliye Hizmetini Deneyimleyin

Octovan’ın uzman ve güler yüzlü ekipleri ile taşınma işlemlerinizi 1 günde halledebilirsiniz. Premium paketimiz sayesinde süreç boyunca gerçekleştirilmesi gereken bütün paketleme, taşıma, montaj ve demontaj işlemleriniz kaliteli ekiplerimizce gerçekleştirilir ve sizlerin hiçbir eşyaya dahi elinizi sürmenize gerek kalmadan taşımacılık işlemleriniz tamamlanır. Evden eve, parça eşya, depolama veya şehirler arası nakliyat işlemleriniz için hizmet almak veya bilgi sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere taşınma sürecinizi nasıl daha kolay, pratik ve eğlenceli bir şekilde tamamlayabileceğiniz üzerine tavsiyeler verdik. Tavsiyelerimizi uyguladıktan sonra yorumlarınızı, görüşlerinizi ve isteklerinizi bizlere sosyal medya hesaplarımızdan veya diğer iletişim kanallarımızdan dilediğiniz gibi iletebilir ve Octovan‘ın desteğini her zaman hissedebilirsiniz. Bir sonraki yazılarımızda görüşmek üzere…