Şehir İçi Evden Eve Nakliyat Ücretleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

4
913
evden-eve-nakliyat-ucretleri

Günümüzde özellikle büyük şehirlerde sürekli yeni yaşam alanlarının oluşturulması ve kentsel dönüşümlerin çokluğuyla beraber en çok ihtiyaç duyulan durumlardan biri evden eve nakliyat yapan firmalardır. Durum böyle olunca nakliyat firmaları arasındaki rekabet oldukça yoğundur. Bu noktada sizlere şehir içi evden eve nakliyat ücretleri hakkında bilmeniz gerekenleri anlatacağız.

ev-tasima-fiyatlari-hesaplama

Evden eve nakliyat firmalarından birini seçerken göz önünde bulundurduğumuz en önemli nokta ücret konusudur. Nakliyat firmalarının ücretleri; yaptıkları hizmetlere, hizmet çeşitliliğine, nakliyat yapılacak evdeki duruma göre ücretleri değişkenlik gösterebilir. Aynı hizmetleri sağlayan firmalar ile ücretleri de değişkenlik gösterebilir. Bu durum tartışmaya açık bir konudur. Çünkü bazı firmalar sağladıkları hizmetin çok üstünde ücret de  gösterebilir ya da sağladıkları hizmetin karşılığı piyasada neyse onu da yansıtabilir. Bu noktada dikkatli olmanız çok önemlidir.

Bu yüzden firma seçimi yaparken öncelikle bütçenizi belirleyin.

Daha sonra bütçe doğrultusunda uygun firmaları belirleyin. Bu noktada firma seçerken firmaların geri dönüşlerine bakmak da çok önemlidir. Geçmişte firmalardan hizmet alan müşterilerin yorumları firma seçimi yaparken sizlere fazlasıyla yardımı dokunabilir.

nakliyat-ucretleri

K3 belgesine sahip olması iyi bir firma olduğu çıkarımını yapmamamız lazım.

K3 belgesini şirketler belli bir ücret karşılığında Ulaştırma Bakanlığın’dan alınıyor. Bu belge alınırken Bakanlık hizmet kontrolünü yapmadığı için iyi firma olup olmadığını K3 belgesiyle anlayamayız. Diğer taraftan nakliyat firmalarının K3 belgesi alması iyi bir şey ama hizmetlerinin nasıl olduğunu kestirmek mümkün değil. Bu noktada firma seçimi yaparken iyi bir araştırma yapmak sizler için faydalı olur.

nakliyat-sozlesmesi

Ücretler hizmetleri belirlemez.

Evden eve nakliyat yaptırmak isteyen müşteriler genelde en çok düşük ücreti sunan nakliyat firmalarından hizmet almaktadır. Firma seçimi yaparken sadece bu konuyu göz önünde bulundurmak çok yanlış sonuçlar doğurabilir. Ucuz ücrete hizmet alırlarken hizmet sırasında mağdur olma durumlarıyla çok karşılaşıyoruz. Özellikle kırılan eşyalar yada sabit ücret güvencesi vermeyip ödeme esnasında artan ücretlerle karşılaşan müşterilerin en çok şikayet ettiği noktalardan bazılarıdır.

nakliyat-hizmetleri

Firmalar ücretleri belirlerken;

  • Evin oda sayısı
  • Eşyaların çokluğu
  • Taşınacak evin uzaklığı
  • Araba seçimi
  • Çalışacak kişi sayısı
  • Ek hizmetler

Bu maddelere göre nakliyat firmaları ortaya bir hizmet ücreti çıkartır.

Evdeki oda sayısı fazlaysa  haliyle ücret konusunda da  artış görülür. 1+1 daire ile 4+1 daire arasında ücret farkı oldukça fazladır.

Evdeki eşyanız ne kadar çok olursa ücret de o denli artış gösterir. Bu noktada yapacağınız en güzel şey eskimiş kullanılamaz hale gelen eşyaları satmanız yada yakın aile dostlarınıza vermeniz olacaktır. Taşıma önce böyle kullanılmayacak yada yeni eve götürülmeyecek eşyaları ayırmanız sizlere hem ücret konusunda hem de kolaylık konusunda oldukça avantaj sağlar.

esya-tasima

Nakliyat firmaları taşınacak yerin uzaklığına bağlı olarak aracın toplam harcadığı yakıtı müşteriye yansıtmaya çalışır. Bu noktada seçim yapmadan önce  kendiniz tahmini bir ücret belirleyip ona göre firmaları değerlendirebilirsiniz.

ofistasimahizmetlerivefiyatlari

Bazı nakliyat firmaları sundukları ek hizmetler vererek nakliyat hizmetine ücretleri yansıtır. Bu durum müşterilere yani sizlere kalmıştır. Eğer ev taşıma haricinde başka ek hizmetler almak istiyorsanız istediğiniz hizmetleri karşılayacak uygun bir nakliyat firmasını seçebilirsiniz.

evden-eve-nakliyat

Bugün sizlere “Şehir içi evden eve nakliyat ücretleri hakkında bilmeniz gerekenleri” hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Yeni yazılarımızdan haberdar olmak için bizleri takip etmeyi unutmayın 🙂

 

4 YORUMLAR

    • Merhaba Mehmet Bey, yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Taşınma işlemlerinizi Octovan web sitesinden ya da mobil uygulaması ile tek tıkla kolayca yapabilirsiniz 🙂

Comments are closed.