Taşınırken Eşyaları Nakliye Aracına Yükleme Yöntemleri

0
1317

Taşınma sürecinin çok zorlu ve yorucu olduğunu biliyoruz. Evden eve nakliyat için en önemli aşamalarında biri de paketlenen eşyaların nakliyat aracına doğru olarak yüklenmesidir. Evden eve nakliyat firmasından hizmet almayı tercih edebilirsiniz ya da paketlediğiniz eşyaları kendiniz taşıma aracına yükleyebilirsiniz, her iki durumda da eşyaların araca nasıl yükleneceği konusunda bilgi sahibi olursanız eşyalarınızın zarar görme riskini en aza indirmiş olursunuz. Eşyalarınızı taşıma aracına yüklerken tüm boşlukları en uygun şekilde doldurmalı ve araç içerisinde hiç boşluk kalmayacak şekilde düzenli olarak yerleştirmelisiniz.

ev-tasima-fiyatlari-hesaplama

Taşıma aracına eşyaları yerleştirirken boşluk bırakılmaması gerçekten çok önemli bir konu. Eğer araç içinde kolilerinizin ya da eşyalarınızın hareket edebileceği kadar boşluk olur ise eşyalarınızı kayarak birbirlerini çizebilir ya da kırılmalarına neden olabilir. Eğer daha önce bir nakliye aracına eşya yüklemesi yapmadıysanız bu konuda mutlaka profesyonel yardım almanızı tavsiye ediyoruz. Taşınırken eşyalarınızı araca yükleme esnasında dikkat etmeniz gereken önemli noktaları sizler için detaylı bir şekilde listeledik. İşte eşyalarınızı nakliye aracına yerleştirirken dikkat etmeniz gerekenler…

Eşyaların Demontajının Yapılması

Taşınırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi büyük ve çok yer kaplayan eşyaların demontajı yapıldıktan sonra nakliye aracına yüklenmesidir. Özellikle yemek ve çalışma masası, kitaplık, dolap ve gardırop gibi ağır ve demonte edilebilen eşyalar mutlaka dikkatli bir şekilde parçalarına ayrılarak paketlenmeli ve çok özenli bir şekilde taşıma aracına yüklenmelidir. Eğer bu ağır eşyaları demonte etmek yerine olduğu gibi taşıma aracına yüklemeyi tercih ederseniz bu eşyalar hem araç içinde çok fazla yer kaplar hem de eşyalarınız çok büyük bir olasılıkla hasar görür. Eşyalarınızın zarar görme riskini en aza indirebilmek için ağır ve demonte edilebilen eşyalarınızı mutlaka demonte edin ve bu şekilde taşıma aracına yerleştirin.

Araca İlk Olarak Ağır Eşyaları Yükleyin!

Evden eve taşınma sürecinde sizi en fazla meşgul eden ve yoran eşyalar ağır olan eşyalardır şüphesiz. Çünkü ağır eşyalar çok daha kolay bir şekilde zarar görebilir ve bu yüzden ağır eşyalar taşıma kamyonuna ilk olarak yüklenmelidir. Ağır eşyalar taşıma aracına yüklendiği zaman tamamı ek halatlar ile araç içinde sabitlenmelidir. Bu önlemi almak büyük önem taşımaktadır. Çünkü bu eşyaların araç içinde hareket etmesi büyük hasarlara neden olabilir. Hem eşyaların çizilmemesi hem de diğer eşyalara zarar vermemesi için büyük eşyaların araç içinde mutlaka sabitlenmesi gerekmektedir. Nakliyat firmanızdan ağır eşyalarınızı ilk olarak araca taşımalarını ve bu eşyaları araca sabitlemelerini mutlaka isteyin.

Yer Kazanmak İçin Yerleşim Düzeni Belirleyin!

Taşınma sürecinde eşyalarınızı paketlemeye başlamadan önce mutlaka bir yerleşim planı oluşturmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle taşıma aracına eşyaların nasıl yerleştirileceği konusuna önem vermeniz gerekiyor. Taşıma aracındaki yerleri en verimli şekilde kullanamazsanız bütün eşyalarınızı araca yerleştiremeyebilirsiniz ya da araç içindeki eşyalarınız hatalı yerleşim nedeni ile hasar görebilir. Hangi eşyaların araç içinde yan yana koyulacağına önceden karar verirseniz büyük eşyalarınızın hareket etmesini engelleyebilirsiniz ve eşyalarınızı koruyabilirsiniz. Eğer bu konuda tecrübeli değilseniz Octovan gibi profesyonel nakliyat firmaları ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Profesyonel ve tecrübeli taşıma ekipleri araç yükleme işlemlerini sizin yerinize çok daha güvenli ve hızlı bir şekilde yapar. Eğer siz de taşınmayı planlıyorsanız Octovan her zaman yanınızda!

Ağır Eşyalardan Sonra Uzun Eşyaları Yükleyin!

Ağır eşyaların taşıma aracına yüklenmesinin ardından aklınıza gelen ilk eşya grubu uzun eşyalardır. Uzun eşyalar araç içinde çok fazla yer kapladığı için sona kalmaları durumunda araca sığmayabilirler. Buna benzer sorunlar yaşamamak için ağır eşyaların hemen ardından uzun eşyaları araca yerleştirin. Nakliyat araçlarının yüksekliklerinin maksimum 2.50 metre civarında olduğunu unutmayın. Boyu 2.50 metreden uzun olan eşyaları kamyon içinde yatırmak zorunda kalacağınızdan dolayı bu eşyaları nasıl taşıyacağınızı mutlaka önceden planlayın! Ek olarak, uzun eşyaların çok büyük bir bölümü demonte edilebilmektedir. Eğer bu eşyaların demonte özellikleri varsa mutlaka bu eşyaları demonte ederek taşıma aracına yükleyin. Bu sayede hem daha fazla yer kazanırsınız hem de eşyalarınızın zarar görme riski azalır.

En Son En Çok İhtiyaç Duyulan Eşyaları Araca Yükleyin!

Yeni evinize taşınırken en çok ihtiyaç duyacağınız eşyaları taşıma aracına en son yüklemenizi tavsiye ediyoruz. Bu şekilde yeni evinize yerleşirken ihtiyaç duyacağınız temel eşyaları kolayca kolilerden çıkarabilir ve daha düzenli ve kolay bir şekilde evinize yerleşebilirsiniz. Temel ihtiyaç kolilerinizi diğer koliler ile karıştırmayın ve bu kolileri araca yüklenene kadar ayrı odalarda tutun. Bu şekilde nakliye aracına yerleşim yaparsanız eşyalarınız çok daha güvenli ve hızlı bir şekilde taşınacağınız adrese ulaşacaktır. Ancak bu işi profesyonellere bırakarak çok daha zahmetsiz ve kolay bir şekilde taşınma sürecinizi tamamlayabileceğinizi unutmayın!

Octovan İle Kolayca Taşının!

Evden eve taşımada güven en önemli noktalardan bir tanesidir. Bu yüzden en kaliteli hizmeti en uygun fiyat garantisiyle almak sizin de hakkınız. Octovan, profesyonel taşıma ekipleriyle eşyalarınız zarar görmeden hızlı ve güvenli evden eve taşınma fırsatı sunuyor. Octovan, büyük eşyalarınızı (Gardrop, büyük ve geniş koltuk, masa, dolap vb.) söküyor, paketliyor ve yeni evinize kurulumunu yapıyor. Eşyalarınızı en iyi fiyat garantisi ile taşıyan Octovan, beyaz eşyalarınızı söküyor, paketliyor ve yeni evinizde tesisatları hazırsa çalışır bir şekilde size teslim ediyor. Ek olarak, sizler tarafınızdan kolilenmiş olan ufak tefek mutfak ya da süs eşyalarını yeni evinize yılların verdiği tecrübe ve güvenle taşıyor. Octovan ayrıca, bütün bu hizmetleri sunduğu fiyata dahil olarak teklif ediyor. Taşınmadan önce belirlenen fiyatın dışında kesinlikle ek ücret talep etmiyor.